Máme na výber - úspech alebo porážka?

Autor: Andrea Hulakova | 20.4.2015 o 20:42 | Karma článku: 4,14 | Prečítané:  204x

 

"Najprv si povedz, kým chceš byť a potom pre to urob všetko, čo musíš urobiť. " - EPIKTETOS

 

Pravidlo č.4:" Neúspech je otázkou voľby. Nič nemôže zastaviť muža alebo ženu, ktorí jednoducho odmietnu porážku. Musíme sa však celým srdcom rozhodnúť, nech sa vám stane čokoľvek, budeme pokračovať vo svojej autentickej ceste. Keď tak urobíme, zaručí nám to skutočne úspešný život. 

Pravidlo č.5: V ťažkých časoch sa ľudia často opustia. Aj keď vás stretne nepriazeň osudu, zachovajte si svoje zvyklosti. Vstávajte skoro ráno, dodržujte "posvätnú hodinu". Dobre sa stravujte. Cvičte. Trávte veľa času v prírode. Urobte všetko preto, aby boli v čo najlepšom stave štyri základné dimenzie vašej osobnosti - myseľ, telo, emócie a duša. 

Pravidlo č. 6: Svoje pocity prežívajte naplno. Keď budete čeliť ťažkým časom, budú vám niektorí ľudia hovoriť, aby ste "mysleli pozitívne". Táto rada vám však nepomôže. Súhlasím, že s autom sa nemôžeme pohnúť dopredu, ak sa neustále dívame do spätného zrkadla a že žiť v minulosti nie je zdravé. Nemali by ste sa však ponáhľať s tým, aby ste preformátovali tzv. negatívne zážitky na pozitívne. To by vás mohlo dostať do fázy popierania. Prežívajte svoje pocity utrpenie, hnevu alebo smútku, ktoré sa prirodzene objavia. Je to v poriadku, ak sa do nich ponoríte, je to dokonca zdravé. Keď ich spracujete, umožní vám to zbaviť sa ich. Nesmiete však v nich uviaznuť. Naozaj je dôležité udržať v tom rovnováhu. Prežívajte svoje pocity, aby sa nestalo, že ich potlačíte a začnú vo vás kvasiť. Súčasne využite svoju intelektuálnu silu, aby ste videli kladné stránky, ktoré má v sebe každé utrpenie. Nie je to žiaden vedecký proces a nakoniec budete musieť konať intuitívne podľa toho, čo budete považovať za správne. " R.SHARMA 

Pravidlo č. 7: Nezabúdajte, že ani v najťažších časoch nikdy nie ste sám. 

"V temných časoch začínajú oči vidieť." - T.ROETHKE

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?