Pre toto dovolenka v Alpách!

Autor: Andrea Hulakova | 14.7.2015 o 16:40 | (upravené 14.7.2015 o 16:59) Karma článku: 2,61 | Prečítané:  449x

Krásna dovolenka v talianskych Alpách. Nezabudnuteľné zážitky, turistika väčších výšok a úžasná príroda.

Ako začala cesta? Vyrazili sme vo štvrtok skoro ráno (6:00) , plný nadšenia. Náš smer bol jasný. Rakúsko - Talianske Alpy, konkrétne Sud Tirol - Rhein in Taufers, v taliančine Riva di Tures. Že aká super dovolenka sa blíži.  Mali sme pred sebou min. 10 hod. cestu. Naša GPS - kamarátka, nám ukazovala cestu cez  Graz, ale my sme sa rozhodli vyskúšať Autobahn smerom na Innsbruck. Išlo sa úplne super, diaľnica nám to o dosť zrýchlila a našťastie sme nevychytali žiadne kolóny. Tak sme si veselo cestovali, šoféri sa kde tu vymenili, my sme občas v zadu hodili šlofíka, prečítali knihu a absolvovali zopár zastávok. 

Cca o pol 7 večer sme prechádzali krásnymi talianskymi serpentínami. Tu chcel auto šoférovať asi každý. Tá príroda, úchvatné hory k tomu skvelé počasie, ktoré sme mali počas celého výletu boli wunderschon. Tak sme sa ubytovali a po vybalení sme si sadli v našom apartmáne (Appartments Seeber ) na krásny balkón plný kvetov a pozerali úžasné výhľady na Talianske Alpy. Už v ten večer sme spriadali plány, kam vybehneme, keďže na turistiku sme mali až 2 celé dni. 

Kde začať a čo sa oplatí vidieť v Alpách?

Ráno sme sa dohodli, že začíname o 7.00 Tak sme vyrazili smer Kasseler Hutte 2274m.n.m. Smerom tam 2,30 hod. tam nás čakala chata, super oddych, kávička padla vhod., potom hore smerom na jazero. Osvieženie pre niekoho, kto si aj v jazierku zaplával. :). A potom vyššie a vyššie na ďalší vrch. 

To bolo už asi pol 3 keď sme sa rozdelili a rozhodli, že my dvaja pokračujeme ďalej na Mondsee. A to bolo skvelé rozhodnutie, krásne jazero, neuveriteľné výhľady, úžasné prostredie. Po týchto našich zážitkoch sme zbehli dole až k nášmu apartmánu o nejakej 19:00 tej hod. Unavení ale plný zážitkov. 

Čo tak zdolať 3000 - covku?

Ďalší deň 11.7.2015. trošku zničení z predchádzajúceho dňa, sme dali na nášho nadšenca a vybrali sme sa na 3095 m.n.m Moosstock. Výšlap bol do kopca a do kopca, domáci kosili trávu, na takých medziach, ktoré u nás na Slovensku už takmer nikto neobrába.

3000 -covku sme ale nepokorili. Už len to, že sme v ten deň vyrazili neskôr, bolo veľmi ale veľmi horúco , trošku zničení z predchádzajúceho dňa. Tak dvaja z nás skončili na jednom vrchole, a ďalší náš nadšenec sa vybral ďalej sám, ale pre nedostatok vody to asi po trištvrte hodine otočil späť. Takže Moosstock nabudúce určite ;). Každopádne skúsenosti stáli zato. 

Odchádzali sme natešení, vyradostení a plný skvelých zážitkov z nekonečných výšok a výhľadov z vrcholov. S tým, že jedného dňa sa sem určite vrátime. Ďakujeme. 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?